Tietoa kenneltoiminnasta

Kokeet ja näyttelyt

Sivuilla on Rautjärven riistanhoitoyhdistyksen alueella ja lähialueilla pidettävät kokeet ja näyttelyt.

Osassa kokeista on kirjattu myös tulokset, tuloksiin pääset kokeen kohdalta olevasta linkistä.


Kokeet:
LINT
HIRV
AJOK
DRAJ                                                                                                                                                                                                   MEJA
KAER
NÄYTTELYT

Luettelo:

LINT kokeet 2010


HIRV kokeet 2010

22.9 Rautjärvi
26.9 Rautjärvi,
30.9 Parikkala,
13.10 Rautjärvi

HIRV palkintotuomarkokoulutus


AJOK kokeet 2010




DRAJ kokeet 2010



MEJÄ kokeet 2010


KAER kokeet 2010



NÄYTTELYT

Ryhmänäyttelyt


Kaikkienrotujen näyttelyt



Linkki kymenläänin kennelpiirin sivuille koetoimintaan.

Tulokset:

22.9 Rautjärvi
Ylituomari:Anssi Hakman koetoimitsija Jari Siponen
VOI-luokka:
1. 42/1 Heppu VOI 1 77.5p om. Juha Rautio, Ruokolahti
2. 242/1 Touhulan Timppa VOI 1 74.5p om. Jorma Martikainen, Ruokolahti
3. 42/1 Kusti VOI 3 56p om. Juha Viinanen, Simpele
4. 42/2 Mustankorven Kalina VOI 0 45p om. Tanja Raivio, Puumala
5. 42/1 Palavarin Pera VOI 0 10p om. Mauri Kaljunen, Ruokolahti
AVO-luokka:
1. 48/2 Niinijahdin Mila AVO 0 37p om. Esa Juuti, Punkaharju
2. 242/1 Touhulan Sakke AVO 0 5.5p om. Juha Viinanen, Simpele


26.9 Rautjärvi

Ylituomari: Vesa Pulkkinen koetoimitsija Eija Huikko
VOI-luokka

30.9 Parikkal
a

Ylituomari: Vesa Pulkkinen Koetoimitsija Lasse Vaittinen.
Tulokset:
VOI-luokka:
1. 242/2 Repekka Virpi Laiho-Siponen Imatra  VOI 3  52,5p
2. 42/1 Heppu om, Juha Rautio Ruokolahti     VOI 0  8,5 p
3. 42/1 Kusti om, Juha Viinanen Rautjärvi    VOI 0 7,5 p
4. 48/1 Molssin Kamu Kyösti Paavilainen Punkah,VOI 0 6.0p
AVO-luokka:
1. 42/1 Paloharjun Vili Lauri Pääkkönen Joensuu AVO 5,0 p

13.10 Rautjärvi

Ylituomari Ilpo Suoknuuti Miehikkälästä koetoimitsija Anssi Hakman
Tulokset:
VOI-Luokka
1. 242/1 Räväs Jäger om. Petri, Mira ja Matti Myllynen Lappeenranta VOI 1 85 p
2. 42/1 Heppu om. Juha Rautio Ruokolahti VOI 1 83 p
3. 42/1 Palavarin Pera om. Mauri Kaljunen Ruokolahti VOI 1 75,5 p
4. 48/1 Lavasuon Rymy om. Toni Tynkkynen Ruokolahti VOI 3 55 p
5. 242/2 Lapinvuoren Iita om. Timo Kuru Rautjärvi VOI 0 41 p
6. 242/1 Riihen Vili om. Timo Kuru Rautjärvi VOI 0 8 p